Bieżąca i stała obsługa prawna

Bieżąca i stała obsługa prawna

W przypadku klientów indywidualnych obsługa prawna najczęściej jest realizowana bieżąco. Natomiast w firmach najczęściej niezbędna jest stała obsługa prawna. Oczywiście im większa jest firma, tym stała obsługa musi być znacznie bardziej rozbudowana. W takim przypadku firmy mogą korzystać zarówno z obsługi zewnętrznych firm prawnych jak też z obsługi ze strony prawników, z którymi podpisywane są umowy o pracę. Koszty takich umów mogą być wysokie, zwłaszcza gdy firma jest zainteresowana korzystaniem z usług renomowanych prawników. Firmy decydujące się na stałą obsługę ze strony prawnika najczęściej podpisują umowy z radcami prawnymi. Jest to zawód, który została stworzony właśnie w celu obsługi przedsiębiorstw.

Stała obsługa prawna ze strony działów prawnych dotyczy, jednak przede wszystkim największych przedsiębiorstw czy korporacji. W przypadku średnich czy małych firm najczęściej radca prawny zajmuje się stałą obsługą prawną realizowaną z zewnątrz. Wielu radców prawnych prowadzi własne kancelarie prawne.

Obsługa klientów indywidualnych

porady adwokackie

Osoby fizyczne również mogą korzystać ze stałej obsługi prawnej ze strony prawników. W takim przypadku wybór radcy prawnego daje możliwość korzystania ze stałej obsługi, która bywa znacznie korzystniejsza finansowo w stosunku do korzystania z obsługi kancelarii prawnych zatrudniających adwokatów z poszczególnych dziedzin prawnych.
Jednocześnie wielu radców prawnych prowadzi obecnie kancelarie prawne. W ten sposób radca prawny może być zatrudniony na podstawie zarówno stałych umów jak też oferowanych coraz częściej przez kancelaria radców prawnych abonamenty. Jednak w przypadku klientów indywidualnych obsługa prawna najczęściej jest obsługą bieżącą.

Obsługa firm

Obsługa prawna firm może również mieć zarówno bieżący jak też stały charakter. W przypadku trudniejszych spraw zawsze firma może zwrócić się o pomoc prawną do kancelarii prawnych, które specjalizują się w określonych dziedzinach prawa, co bywa wskazane szczególnie w przypadku bardzo specjalistycznych dziedzin oraz trudnych spraw.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *