Prawnik – twój najlepszy doradca

Prawnik – twój najlepszy doradca

Jeśli nie jesteś pewien, jakie są twoje uprawnienia w danej dziedzinie, najlepiej zasięgnąć porady prawnika, zanim przystąpisz do działania. Wszystkie dziedziny życia społecznego są regulowane przepisami prawa i warto o tym pamiętać, podejmując jakiekolwiek decyzje. Powszechna świadomość umów kupna-sprzedaży nie przenosi się już na kwestie podatkowe, alimentacyjne, spadkowe czy bankowe. Nikła znajomość prawa cywilnego w świadomości społecznej nasuwa jasne stwierdzenie, że elementarna wiedza prawna powinna być przedstawiana młodzieży w zakresie programu szkoły średniej.

Masz wątpliwości – udaj się do prawnika

Tak jednak obecnie się nie dzieje i wiele spraw w dorosłym życiu rozstrzygamy na zasadzie prób i błędów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy niejasnych sytuacji życiowych warto zasięgać porady prawnej. Kancelaria adwokacka Łódź zatrudnia wielu renomowanych adwokatów, radców prawnych, którzy mogą być pomocni w rozwiązywaniu niejednego problemu.

spotkanie-prawnikow

Korzystanie z porad prawnych powinno być na porządku dziennym w sytuacji prowadzenia własnej firmy, zawierania umów kupna sprzedaży czy umów z zakresu współpracy gospodarczej lub prawa autorskiego. Profesjonalna pomoc może być jedynie użyteczna. Adwokaci i radcowie prawni udzielają porad na podstawie umowy cywilnoprawnej w ramach wykonywanego zawodu w kancelarii adwokackiej lub radcowskiej. Porada może dotyczyć każdego obszaru prawa, rodzinnego, podatkowego czy cywilnego. Świadczą pomoc osobom fizycznym lub przedsiębiorcom.

Adwokata znajdziemy w kancelarii adwokackiej, mogą też być zatrudniani w koncernach czy dużych przedsiębiorstwach i wówczas służą pomocą konkretnym pracownikom w zakresie określonym umową. Porady prawne mogą być udzielane w formie ustnej lub pisemnej. Wstępna porada określa zakres oraz charakter postępowania w danej sprawie. Udzielanie dalszej porady przez adwokata zazwyczaj związane jest z prowadzeniem sprawy przed sądem albo innym właściwym organem państwowym. Adwokat lub radca prawny reprezentuje swojego klienta w zakresie ustalonym umową.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *